Jak zrobić album scrapbookingowy cz 2? - Karo Deco

Napisała - sobota, maja 02, 2015

Witajcie po raz drugi!

Dzisiaj przejdziemy do drugiej części 'Albumowego DIY'. W poprzedniej części pokazałam Wam pomysł na album-pamiętnik dla dzieciaczka. Czy kogoś ten post zainspirował ? Jeśli tak, to dajcie znać Ilonie w komentarzach, ja osobiście jestem bardzo ciekawa :)


A teraz przejdźmy już do dzisiejszej części. Dzisiaj pokażę jak zrobić album na zdjęcia z wakacji. Oczywiście możecie taki album przygotować na zdjęcia z urodzin, ze świąt czy innych okazji.


1. Potrzebujemy takich rzeczy jak: 

-kolorowe papiery, bloki, kartki, możemy wykorzystać nawet mapę, cokolwiek co ma w miarę sztywne kartki, mniej więcej takie jakie jak blok techniczny. 
-wszelakiego ozdobne naklejki, literki naklejane etc.
-kółka do spinania, potrzebne nam są do spięcia albumu. Może jednak wykorzystać do tego wstążkę, sznurek lub co Wam przyjdzie do głowy. 
-oczywiście zdjęcia.
-dwa kawałki tektury w wymiarach jakich będziemy chcieli mieć album. Ja mam 15x15 cm. 4 arkusze papieru w takim samym wymiarze ( po dwa arkusze takie same- jeden wzór damy na zewnątrz okładki, a drugi wzór do wewnątrz);
taśmę klejącą, dziurkacz biurowy, klej, nożyczki oraz rzeczy takie jak ołówek, linijkę, nożyk.2. Oklejamy tekturę taśmą/kleimy klejem, a następnie przyklejamy arkusze papieru z obu stron. 
Na zdjęciu po prawej tak wygląda moja okładka. Zewnętrzna strona jest w krzyżyki, w środku wzór mapy świata.3. Przygotowujemy sobie papiery do środka albumu, następnie łączymy z okładką, robimy dziurki dziurkaczem, spinamy kółkami i już podstawa albumu jest gotowa. 4. Ozdabiamy okładkę napisami, zdjęciami czy innymi naklejkami. 5. Ja do albumu wpięłam kartkę pocztową z Wrocławia, dodałam torebkę śniadaniową na bilety. 

6. Teraz czas na wklejanie zdjęć, dodawanie wpisów i dalsze zdobienie kart :) 


Bardzo Wam dziękuję za uwagę, jeszcze raz Ilonie za zaproszenie. Było mi niezmiernie miło, że mogłam choć trochę Was porwać w świat scrapbookingu. Wierzę, że zainspiruję Was do tworzenia własnych albumów. Oprócz niesamowitej pamiątki na lata będą dużą ciekawostką dla znajomych i rodziny. ;) 


Karo 


BLOG - KaroDeco
SKLEP - Da WandaSpodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Piekne...dziekuję za odkrycie kilku tajemnic...a gdzie można kupić takie kółeczka do spinania /pewnie przez internet?!/ w papierniczym tez coś takiego dostane?

    OdpowiedzUsuń
  2. Powinny być, ewentualnie w sklepach scrapbookingowych będą w większości. :) Swego czasu nawet, któraś sieciówka zawieszała metki na takich kółkach ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)