TOP 5 książkowe Adasia

Napisała - piątek, kwietnia 10, 2015

Co jakiś czas ulubione książki się zmieniają. Długi czas królował Bolek i Lolek a teraz tematyka zupełnie zmieniona. Zwierzęta, przyroda, natura. Tym od zawsze Adaś się interesuje, a ostatnio stał się pod tym względem monotonny. Bo ileż można czytać o zwierzętach i przyrodzie! A można dużo i długo!


Okazuje się że książki na temat przyrody, o zwierzętach mają specjalne miejsce w serduchu mojego dziecka. Od zawsze lubi podglądać przyrodę więc i książek kilka ma z tematyki. Obecnie trwa u niego szał na te książki więc nic dziwnego, że dziś właśnie taka tematyka.

"Świat zwierząt" W. Olesiejuk

300 stronicowa książka o zwierzętach ze zdjęciami! Prawdziwe zdjęcia zwierząt w ich naturalnych środowiskach. Takie rozwiązanie daje dziecku ( i dorosłemu również) prawdziwy obraz zwierząt.  Do tego najważniejsze informacje o każdym z nich. Gdzie żyje, jak się rozmnaża, najważniejsze cechy.

Spis treści podzielony jest na miejsca występowania zwierząt np w lasach tropikalnych, w morzach i na wybrzeżu, na sawannie.

Na każde zwierzę przypadają 2 strony książki, czyli blisko opisanych jest 140 różnych zwierząt. Wszystko ładnie wydane, zwierzęta z całego świata i obszerna.

Wyszła ona z Wydawnictwa Olesiejuk. Cena sugerowana 24,99 zł. Obecnie okładka jest trochę inna.

Polecam. Mnie ona również się podoba.Kolejna pozycja to nie tyle co książka co magazyn. NG Odkrywca. 

Świetnie wydane, ciekawe, z artykułami w języku angielskim. W każdym magazynie znajduje się artykuł z zakresu historii, przyrody, polskiego, okraszone pięknymi zdjęciami. Jest on przedstawiony w takiej formie że aż się chce go czytać! Ponadto można ściągnąć go na tablet za darmo. A także proponują zadania do wykonania i serię dla nauczycieli.

Uwielbiam! Prenumerata składa się z 8 numerów - miesięczników. Od października do czerwca, z tym, że numer styczeń i luty jest połączony razem. Cena prenumeraty to 40 zł. Przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym.Kilka dni temu opisywałam ją w osobnym poście, ale do tej pory Adaś wspomina Precla vel Korka. Śmieszna zabawna historia przyjaźni między owieczką i wilczkiem. Ubaw po pachy! Do tego fajna grafika i czyta się lekko i szybko. Czasem aż za szybko. Więcej przeczytacie o niej tu - "Przygód kilka owcy i wilka"

Cena regularna to 24,90 zł, a autorką jest Katarzyna Michalec.


Seria liczy  64 książki. W naszej kolekcji jest połowa. Są to książeczki opisywane z perspektywy bohatera książki. Każda z nich poświęcona jest innemu tematowi. Ładne ilustracje, historyjki i najważniejsze informacje o danym zagadnieniu. 

Gdzie żyje, co robi, jak się rozmnaża, jakie są dane gatunki ptaka/drzewa, jakie ma zagrożenia. Jest to prenumerata. Co miesiąc przychodzą 2 książki i figurki zwierząt lub elementów drzew itp. Cena za jedną paczkę wynosi 39,98 zł. Za wysyłkę nie ponosimy opłat.

O nich również pisałam w "Przyrodzie pod lupą".Ostatnią książką w tym zestawieniu jest "Las" W. Olesiejuk

To również jedna książka z serii. Mamy prawie całą kolekcję - brakuje tylko 3 pozycji. Seria nazywa się "Odkrywanie świata". Tematyka jest bardzo różna - Dinozaury, Egipt, Starożytność, Las i inne.

Obecnie zaczytujemy się w książce "Las" - czyli jakie są rodzaje lasów, gdzie jakie występują, jak powstał las, jak się rozmnaża, jakie zwierzęta w nim żyją, jakie ma zagrożenia itp.

Co wieczór czytamy kilka stron, po czym młodzież zasypia. Przy okazji sam czyta niektóre wyrazy czy frazy i uwielbia oglądać ilustracje, które są bardzo ładne. Wszystko zamknięte na 120 stronach książki. My mamy w miękkich okładkach, ale są również w twardych.

Cena za 1 książkę wynosi około 9-10 zł, ale kupiłam w Arosie po nie całe 7 zł za sztukę.
A Wy możecie polecić inne przyrodnicze książki? Jakie są Wasze ulubione? 

Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Bardzo fajne zestawienie, mój 6-latek byłby zachwycony magazynem NG muszę się rozejrzeć za prenumeratą!

    OdpowiedzUsuń
  2. Podlinkowałam również NG, klikaj, na prawdę warto

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)