Wyhoduj wierzbę razem z dzieckiem

Napisała - poniedziałek, kwietnia 20, 2015

Wyhodowaliście kiedyś sobie drzewko? A może próbowaliście swoich sił wspólnie z dzieckiem? Gdy zbliżały się święta wielkanocne poszliśmy na łąkę zebrać trochę bazi, a jedna gałązka posłużyła nam do wyhodowania własnego drzewka. 

Wierzba jest bardzo łatwa do hodowli. Potrzebuje tylko wilgoci i słońca. Wystarczy że posadzi się gałąź, pień czy małą gałązkę by na nowo stała się drzewem. Odcięliśmy gałązkę z baziami z drzewa a w domu włożyliśmy ją do wody. 

A tak prezentuje się po 2,5 tygodnia. 


Już po 3-4 dniach zauważyliśmy pierwsze zalążki liści i korzeni. Z każdym dniem robiły się coraz dłuższe. Początkowo wyglądały jak białe nitki, a następnie zaczęły się rozrastać na boki, tworząc sieć korzeni.  

Liście również ma już okazałe. Poczekamy jednak z posadzeniem jej do ziemi. Poobserwujemy jeszcze jakiś czas jak rozwija się gałązka-drzewko. A następnie znajdziemy jej dogodne miejsce do posadzenia.

A nie dawno poznawaliśmy inne drzewo. Był to świerk, w wersji plastycznej.


Zajrzyjcie również do projektu Mały Przyrodnik, ab poznać inne sposoby na poznawanie przyrody!


Spodobają Ci się również:

6 opinii

 1. Bardzo fajny pomysł, mam nadzieje że nie posądzisz mnie o plagiat ale mam już gotowy post na ten tydzień o wyhodowaniu pomidorków i innych warzywek dla dzieci, więc myślimy podobnie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście że nie :) czekam zatem na Twój post

  OdpowiedzUsuń
 3. No to świetnie, to hodowanie roślin daje tyle przyjemności i radości dzieciom i dorosłym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla Dziecka to wielka frajda samu coś wyhodować :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Musimy spróbować wyhodować własne drzewko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasze wielkanocne bazie też puściły korzenie. Co prawda nie zamierzamy ich nigdzie sadzić, ale byliśmy zdziwieni, że tak szybko się rozwijają. :) Dla dzieci to na pewno fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)