Jak zrobić zakładkę do książki - serce origami

Napisała - piątek, kwietnia 24, 2015

Książki, książki, książki... Wszędzie książki! A co z ich rogami? Zaginacie? A gdzie zakładka! A może gubicie je albo wyglądają niespecjalnie i żal je gdzieś pokazać? To mam proste rozwiązanie! Znajdź 5 minut wolnego czasu, kwadratową karteczkę i otrzymacie serduchową zakładkę do książki.


Postanowiłam pokazać jak się ją wykonuje na 2 sposoby. Jeden z nich to forma zdjęć. Drugi natomiast to filmik. Kilkuminutowy, gdzie krok po kroku zobaczycie jak wykonać taką zakładkę.

Karteczkę zginamy po skosach i na wprost. Rozprostowujemy.


Zginamy do linii środkowej górną część i rozprostowujemy. Następnie boki wpychamy do środka i zagniatamy. Powstanie "trójkąt".


Widać tu nasze zagięcie. Szerokim bokiem kładziemy do siebie. Odchylamy boczki ku górze, by u góry powstała prosta linia.


Tutaj widać jak powinno to wyglądać po złożeniu. Boki poszły ku górze do środka tworząc prostą linię u góry. Następnie odwracamy na drugą stronę i górną część zaginamy do środkowej linii.


Podobnie jak prędzej rozchylamy boczki i wywijamy do góry.


Zaginamy teraz od środka trójkąciki na boki - to góra serduszka. Dół przekładamy do góry i gotowe!


Jeśli wolicie oglądać lub coś jest nie jasne zapraszam na film. Trwa on około 4 minut. Jeśli coś jest nie jasne, piszcie! Postaram się pomóc. A kiedyś zrobiłam dla Adasia zakładkę -pirata aaarrr!!

Miłego tworzenia i koniec z zaginaniem rogów w książkach!

Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. oj ja zaginam....nawet jak mam zakładkę to zaginam ciekawsze momenty ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)