Wiosenne obserwacje przyrodnicze

Napisała - wtorek, marca 10, 2015

Gdy tylko pogoda i zdrowie dopisują wyruszamy na łąkę lub do lasu po podglądać zwierzęta, które pojawiają się na polach. Wiosna za oknem więc żurawie, dzikie gęsi również się pojawiają. Przygotowani w lornetkę, aparat, notes i długopis i spisujemy co kiedy widzieliśmy. A wy również obserwujecie przyrodę wokół siebie?

Gdy jeszcze był luty wybraliśmy się do lasu. Była to pierwsza wyprawa w tym roku. Adaś poza tym udowadnia że ogródek można założyć wszędzie! Nawet na żwirowni. Był po prostu zafascynowany, znosił różności i dekorował. Smutno mu było gdy odchodziliśmy bo chciał powiększyć swoje dzieło.

A później łąka nas ogarnęła. Poprzez mokre zaorane pola, kaloszy ledwo nie pogubiliśmy w błocie ale widzieliśmy około 20 dzikich gęsi, żurawie - parę i kolejne 3, zająca ślady dzików i stadko saren z pięknym koziołkiem na czele.

A nawet parka dzikich kaczek zawitała na nasze stawy. Długo nie zabawiły,ale na pobliskich torfowiskach zakładają gniazdo i czasem widać je z młodymi. Może tym razem tez tak będzie?
Ta para trzyma się od kilku lat naszych terenów. W zeszłym roku przyleciały w styczniu już. Miały 3 młode, zobaczymy jak w tym roku będzie. Poza tym to strasznie głośne ptaki, ale zarazem piękne! Były ostatnio jakieś 200 m od nas i doskonale było widać ich rozpięte skrzydła, ogromnie i cudne!


Takie widoki i odgłosy żurawi mamy kilkanaście razy dziennie. Od rana słychać i głośne krzyki i nawoływania. Jakie u Was ptaki widzicie w pobliżu?  A może widzicie również ptaki z młodymi? 

To taki wpis na zachętę, by zachęcić Was do obserwacji ptaków i zwierząt w okolicy z Waszymi dzieciakami. 

Zachęcam również Was do przyłączenia się do projektu! Klik w zdjęcie i poznacie szczegóły.


Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. Poznawanie świata to najlepsza z możliwych zabaw. W dodatku to łączenie przyjemnego z pożytecznym :)

  Pozdrawiam, MG

  OdpowiedzUsuń
 2. Anna Maliniska30 sie 2015, 00:02:00

  Świetny sposób na spędzanie czasu z dzieciakiem :)

  Polecam wózki dla lalek - http://www.krainaekozabawek.pl/99-wozki-dla-lalek

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)