Przysięga stali - fantastyka z przyjaźnią w tle

Napisała - sobota, lutego 28, 2015

Prawie każdego dnia przenoszę się w świat książek. Czytam książki razem z Adasiem, czytam sobie. Lubię typową literaturę kobiecą, ale czasem sięgam po innego gatunki takie jak fantastyka. Ostatnie wieczory umilała mi powieść "Przysięga Stali". Czy pod pasowała mi tematyka  kamratów, piratów i magii?

Źródło: W. Literackie
Mam to szczęście, że powieści zaczynam od drugiego czy dalszego tomu. Teraz było tak samo. Początek wydał się przez to trochę zagmatwany ale to tylko początek.

Drothe jest Kamratem. Żyje w Ildrece i pełni funkcję "Nosa", wszędzie węszy, niucha, służy swojemu Szaremu Księciu.  Przez przypadek staje się sam Szarym Księciem i teraz on ma ludzi od węszenia, podsłuchiwania. Staje zwyczaje dają o sobie znać, więc Dębowa Opiekunka ma pełne ręce roboty gdy Drothe ściąga na siebie kłopoty.

Wszystko zupełnie się komplikuje gdy młody Książę wpada w zasadzkę i staje się podejrzany o "usztywnienie"jednego z Degan. Jednak historia ma drugie dno, które wychodzi dopiero później. Szary Książę chcąc od z naleźć przyjaciela, oczyścić go z zarzutów wyrusza w podróż do Djanu, krainy pełnej magii. 

W podróż rusza z Wilkiem (jednym z Degan) oraz z trupą aktorów nad którymi objął mecenat. Każdy ma swój jakiś cel w tej podróży. Nie należy ona do łatwych, ale chcą dopiąć celu. 
Do magicznej krainy wcale nie tak łatwo się dostać. By Imperialiści mogli spokojnie się poruszać do Djanie muszą otrzymać patronat. 

Z każdą chwilą historia Drothe i jego ludzi staje się coraz bardziej niebezpieczna i zagmatwana. Coraz więcej pojawia się podejrzanych ludzi, bosów z Djanu, którym Szary Książce nie do końca jest na rękę. 

Drothe odnajduje w końcu przyjaciela, Brązowego Deganina. Czy jednak tak łatwo mu pójdzie sprowadzenie go znów do Ildreki? Co z Mamuśką i Tłustym Tronem?

Akcja toczy się ciekawym tempem, gdy już myślę że wiem co się wydarzy, akcja zmienia bieg i nie pozwala się oderwać. Mimo że to nie jest moja ulubiona dziedzina książka wciągnęła mnie. 

Po trudnym początku, bo to jednak druga część szybko wciągnęła mnie akcja, nowe postaci i magiczne wydarzenia. Świetnie skrojona powieść, którą się czyta z wielkimi oczami.

Fanom fantastyki pewnie się ta książka spodoba. 

Cena regularna : 48 zł
Wydawnictwo Literackie
Autor: Douglas Hulick
Premiera : styczeń 2015 r

Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)