Tydzień z książką - Słownik Obrazkowy dla dzieci

Napisała - poniedziałek, stycznia 05, 2015

Witajcie w wyzwaniu "Tydzień w książką"! Przez cały tydzień pojawiać się będą posty związane z książkami dla dzieci i dorosłych. Zapraszam Was również do udziału. Szczegółowe zasady są opisane w poprzednim poście o wyzwaniu. A w skrócie wygląda to tak, że na swoim blogu/fan page opisać książkę/bohatera. A następnie link umieszczacie poprzez Inlinkz na końcu posta. Gotowi?


Na pierwszy post z wyzwaniu wybrałam książkę, a raczej słownik języka angielskiego dla dzieci. Dlaczego akurat taki wybór? 

Jakiś czas temu szukałam fajnego obrazkowego słownika dla Adasia. Uczą się pierwszy rok języka angielskiego i chciałam mu pomóc właśnie takim słownikiem. W grę na razie nie wchodzą słowniki tylko ze słówkami, z prostego powodu.

Adaś nie umie jeszcze płynnie czytać, dopiero się uczy więc żadnego pożytku z takiego słownika by nie miał. Co innego jeśli bazować będzie o na obrazkach prostych, takie które od razu rozpozna. 

Nauka powinna być przyjemnością, bo inaczej stanie się uciążliwa i zniechęci dziecko do dalszego zdobywania wiedzy. Tak też jest z językami obcymi. Jeśli coś jest dla niego bardzo trudne, trzeba mu pomóc, by łatwo i szybko nauczył się i miał z tego ogromną radość. 

Pełnia szczęścia zaczyna się gdy sam zacznie sięgać po słownik i będzie z niego korzystał nie tylko wtedy gdy będzie musiał się uczyć na lekcje.

Same obrazki i słówka to nie wszystko. Co z gołych słówek? Taka pustka prawda. Dlatego też oczy mi się zaświeciły na widok ćwiczeń i łamigłówek podsumowujących dany dział w słowniku!

Krzyżówki, łamigłówki i zadania! Możemy aktywnie się bawić i sprawdzić co mamy w "małym paluszku", a z czym mamy problem.

To nadal nie koniec co znajdziemy w słowniku. Aby dobrze rozumieć  czym mowa, musimy właśnie poznać wymowę angielskiego. Dlatego też dołączona została płyta, dzięki której poznamy prawidłową wymowę.

W tym słowniku znajdziecie 800 słówek, a ponad 600 ma zabawne obrazki, różne zadania, krzyżówki, łamigłówki, płytę, a na końcu spis wszystkich słówek. Wszystkie słówka zostały podzielone na 40 działów.

Tyle teorii, czas pokazać środek.Jest to jak najbardziej słownik godny polecenia. Nam posłuży pewnie długo. Ciekawa forma, kolorowe ilustracje i nauka przez zabawę co dziecko z chęcią będzie uczyło się nowych rzeczy.

Możecie kupić ten słownik w Wydawnictwie Edgard, które go wydaje. Cena to 29,90 zł


Nie zapomnijcie wstawić linku do swojego wpisu. Inspirujmy się nawzajem!Spodobają Ci się również:

12 opinii

 1. Agata - mama Donka5 sty 2015, 09:22:00

  bardzo fajna propozycja :)
  dla nas na razie za dorosła ale za kilka lat pewnie by się przydała :)
  pozdrawiamy i zapraszamy do nas

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna propozycja - sama niedługo będę się rozglądać za jakąś formą słownika angielskiego. Tutaj nie do końca przekonują mnie ilustracje, ale nie to jest przecież w słowniku najważniejsze. No i cena dość przyjemna.
  U nas wpis poświąteczny, jeszcze tylko wstawię plakat Tygodnia z książką i lecę robić zdjęcia na jutro, póki coś widać za oknem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ilustracjami też miałam podobne odczucia, ale treść i rodzaj ich przekazania mnie przekonał

  OdpowiedzUsuń
 4. U Was również ciekawa łamigłówkowa książka :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja, jak zwykle w takim wypadku, zastanawiam się, co kieruje autorami książek do angielskiego dla dzieci, którzy uczą godzin na zegarze ze wskazówkami. Najtrudniej na takich lekcjach jest nauczyć dzieci odczytywać godzinę z zegarka. W większości przypadków jest to sztuka zapomniana przez dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny słownik, bardzo kolorowy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogarniam Wszechświat5 sty 2015, 20:57:00

  Dobra cena za taki słownik. Miłej zabawy. Tzn. nauki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nietypowy, jak na słownik, ale nie zmienia to faktu, że przyciąga uwagę i pomaga w nauce obcego języka.

  OdpowiedzUsuń
 9. ooo ja się jeszcze nie orientowałam w słownikach, ale zapiszę na przyszłość jego "dane" bo na pewno będziemy kupować jak się nauka w przedszkolu rozkręci na dobre ;))

  OdpowiedzUsuń
 10. Ilona Bożejewicz-Gajtkowska6 sty 2015, 00:53:00

  Super pozycja.
  Szkoda, że dzieci tak szybko rosną i szukają już poważniejszej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 11. mnie Edgardowe ilustracje niestety wręcz odstręczają, dlatego nie kupiłam J. ani kat, ani tego słownika, mimo że kusiły ćwiczenia i płyta
  szukamy dalej...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>