Paddington - niezwykły miś - Tydzień z książką

Napisała - piątek, stycznia 09, 2015

Nie tylko Adaś lubi książki dla dzieci. Ja również. A jeśli to takie dłuższe pozycje, czytamy na raty lub częściowo sama. Gdy okazuje się że to książka, która śmieszy mogę czytać i czytać. "Paddington" to książka o pewnym misiu z najmroczniejszego zakątka Peru...

Miś do Anglii przypłynął statkiem, ale nie jako zwykły pasażer tylko gdzieś tam ukryty. Na stacji Paddington znalazł się zmieszany, umorusany, z dziwnym kapeluszem na głowie i ze starą walizką w ręku. Na misia uwagę zwrócili państwo Brown. Kartka przyczepiona do misia nie pozwoliła małżeństwu go tam zostawić. Pani Brown postanowiła zabrać go do domu, umyć i nakarmić. 

Niedźwiadek miał tak trudne imię że nawet nie próbował nauczyć go swoich wybawicieli. W poszukiwaniu imienia przyszła im nazwa stacji na której znaleźli misia. 

Miał zostać na kilka dni. Później mieli się zastanowić co z misiem począć. Okazało się jednak że nikt nie wyobraża sobie życia bez niego! Mimo szkód, które przypadkowo wyrządzał Paddington skradł serce rodziny. Miał wielkie serce, dobre chęci i całą główkę pomysłów.

Dzieci za nim przepadały, gosposia mówiła że ma rękę do interesów i dobre serca a rodzice wypatrywali problemów, które ciągnęły się za nim. 

Miał również przyjaciela. Pan gruber był antykwariuszem i miś codziennie pijał z nim kakao i jadał słodkie bułeczki. Zawsze mógł na niego liczyć, pomógł, wytłumaczył i doradził, nie raz ratował go również  z opresji.

Jak przystało na misia o dobrym sercu pomagał w domu, robił zakupy, opiekował się Brownami gdy byli chorzy. A jako pełnoprawny członek ich rodziny doczekał się swojego pokoju, urodzin dwa razy do roku i licznych wyjazdów i wycieczek. Z każdym dniem byli zżyci coraz bardziej.

Adasia początkowo nużyło czytanie bo początkowo akcja była spokojna. Później już gdy zaczęło się jego ciekawe przygody czytanie szło szybko! Ciekawa akcja, super przygody i humorystyczne przypadki przyprawiały mnie o salwy śmiechu! Uśmiałam się jak fretka! Świetna książka!

Ale to nie wszystko! Dla fanów misia w kinach właśnie leci o nim film! Kusi bardzo by jechać go zobaczyć, a tymczasem zajawka filmy.

Aha!! Miś uwielbia marmoladę, a Wy?


Oglądając zajawkę, przeczytawszy książkę coraz bardziej mam ochotę na ten film! Porcja humoru gwarantowana! Są jeszcze inne dostępne książki z przygodami misia!

Książkę napisał Michael Bond.
A wydało ją Wydawnictwo Znak Emotikon. Możecie ją kupić np w wydawnictwie - PADDINGTON
Cena regularna 36,90 zł
Okładka twarda
Stron 448Spodobają Ci się również:

9 opinii

 1. Ogarniam Wszechświat9 sty 2015, 12:50:00

  Widziałam w kinie zajawkę w łazience: cała scena od próby posługiwania się szczoteczką do zębów po zjazd wanną. Fenomenalne! Na książkę jeszcze nie trafiłam. Zapowiada się dobra zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. tego misia pamiętam ze swojego dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My Paddingtona wypożyczyliśmy kiedyś na CD z biblioteki. Ale póki co, bardziej chyba podobał się mi niż Kluskowi. Ale wszystko przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. w ramach Tygodnia z książką podjęłam się morderczej przeprawy przez liczne zeszłoroczne nabytki książkowe - upiecze mi się, ze wyszły z tego aż dwa posty i wstawiłam link podwójnie? jak nie, to jeden będzie na jutro :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ilona Bożejewicz-Gajtkowska10 sty 2015, 18:10:00

  Film jest super, polecamy.
  Książkę też zamierzamy kupić, bo nie ma to, jak 2 w 1. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam Misia Paddingtona jeszcze z dzieciństwa, moje dziewczynki znają go na razie tylko jako pasażera w samochodziku na żetony

  OdpowiedzUsuń
 7. ha! mówiłam, ze strach otworzyć lodówkę :D - Paddington jest wszędzie :)
  ładne to nowe wydanie
  widać, ze Znak korzysta z okazji na znalezienie nowych czytelników wśród fanów filmowego misia... ale to dobrze - każdy sposób jest dobry, żeby zachęcić dzieci do czytania
  a o Paddingtonie poczytać naprawdę warto :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja też się ubawiłam przy tym trailerze :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)