Magiczna Bajaderka czyli Blogerzy Bajki Piszą

Napisała - wtorek, stycznia 13, 2015

bajaderka

Dawno, dawno temu napisałam kilka bajek. Dla Adasia, dla siebie. Częściowo poszły w świat. A później pojawiła się informacja, że trwa zbieranie zgłoszeń do projektu bajkowego. Nie mogłam się oprzeć! Napisałam bajkę. Inną, nową, mam nadzieję że ciekawą. Trochę czasu minęło od tego wydarzenia, ale w końcu moje małe marzenie się spełniło! Moja bajka jest w pełnowartościowym zbiorku! 


Napisanie bajki to już nie lada problem i wyczyn, bo jednak przykuć uwagę dziecka nie jest wcale tak łatwo. Napisać tak, by chciało do niej wracać wielokrotnie to jeszcze inna historia. A później poprawki, ilustracje, wydanie. Ogrom pracy!

Więc czy warto?

Oczywiście!!

Widząc po sobie. Adaś miał około 4 lat jak napisałam pierwszą bajkę, zrobiłam do niej ilustracje, wydrukowałam i czytaliśmy ją na dobranoc. Oj pamiętam to jak dziś. Z lampką Kubusia Puchatka, wtuleni w siebie otwieramy naszą samoróbkę i zaczynamy czytanie.

Był to dla nas szczególny czas, taki magiczny. Własna bajka, ułożona w głowie, spisana, dała taką radość dziecku że serce rośnie z dumny. Wertowana , oglądana, tak często że sam mi ją opowiadał z pamięci żebym miała dobre sny.

Piękne takie uczucie, gdy widać radość w oczach dzieci, gdy książka, nie tylko napisana sprawnym piórem pisarza cieszy maluchy. 

Dzieci od zawsze lubiłam i one odwzajemniają się tym samym. Ich beztroska, bezpośredniość jest po prostu cudowna. Właśnie takie bajki chcę dla nich napisać. Chciałabym aby się spodobały również innym, by z chęcią wracali.

Czy tak się stanie nie mam pojęcia. Ja w swoje wkładam serce. A czy je tu widzicie? Oto fragment "Drzewa"

W całej antologii jestem "szarą myszką", bo książka powstała przy udziale 31 autorów blogów. Wspaniała ekipa, która bardzo dużo pracy w to włożyła. A teraz bierzcie i czytajcie! 

Do tego jest to darmowe e-book, który można pobrać na E-BOOKOWO. Jestem dumna że mogę być częścią tej książki!

Jak podoba się Wam Kochani? Warta czytania moja bajka? Bo cała antologia jest świetna! :)

Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Bajka o mnie, w sam raz dla mnie :D chętnie wszystkie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bajka świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie pisałam bajek nigdy, wymyślałam je czasem dzieciom na dobranoc :) zawsze bohaterzy byli bardzo podobni do nich, to się im podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje. Musze przyznać, że marzy mi się napisanie i wydanie książki dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)