Weekend z Rainbow Loom - jak zrobić kwiatek

Napisała - sobota, grudnia 13, 2014

Rainbow Loom podbija świat i nasze umysły, co ciekawego zrobić. Padło na kwiatek. Taki fajny, prosty ale za to jaki efektowny. Wczoraj była bransoletka, dziś kwiatek,a jutro o zegarku z tej serii. 


Lista potrzebnych rzeczy. Ogólnie potrzebujemy 19 gumek. Kolory dowolne. Wybrałam białe i niebieskie. Zima, chodź bez śniegu, więc taki kwiatuszek zrobiłam.

Podzieliłam je na grupki. Po 3 sztuki - 2 kolor, 1 biały. 1 niebieski został złączenia. Szydełko.


Jedną niebieską gumkę owinęłam na szydełku 3 razy. Wzięłam kolejno białą i niebieską  i zahaczyłam o szydełko. Przeciągając zwiniętą gumkę na tę podwójną.Z powrotem ściągamy całość na szydełko. Koniec, który jest na szydełko ściągamy niżej, a drugi zahaczamy i przesuwamy, by zrobić miejsce na kolejne "płatki". Nasza niebieska gumka jest teraz na podwójnej. Tak samo robi z pozostałymi pięcioma.
Z ostatnią gumką robimy tak samo. Zahaczamy o szydełko, i nawlekamy na nią wszystkie 6 "płatków".Tę co jest bliżej nas  (z dołu) przewlekamy do góry, otaczając tę, która jest zahaczona na szydełku i ściągamy. Mamy zawieszkę do powieszenia kwiatka. 
Prawda że proste?

A jutro o zegarkach!
Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. Na pierwszy rzut oka nie wygląda na proste, ale bardzo efektowne... Taki płatek śniegu... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jakoś nie ogarniam... ;-) . Niedawno męczyłam się z branzoletkami i dopiero jak zobaczyłam filmik to lekko rozjaśnił mi się umysł ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęście Mamy30 sie 2015, 00:02:00

  raczej nie mam cierpliwości do takich rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>