Weekend z Rainbow Loom - jak zrobić prostą bransoletkę

Napisała - piątek, grudnia 12, 2014

Od jakiego czasu bawimy się gumkami Rainbow Loom. Czas podzielić się tym co zrobiliśmy tym co zrobiliśmy. Jednak jak przygotowałam zdjęcia okazało się że w jednym poście bym was zasypała! Tak pomysł weekendu z Rainbow Loom! Na początek coś prostego czyli bransoletka dziecinnie prosta!

W nasze ręce trafił taki zestaw startowy od sklepu Rainbowmania. Mają swój sklep również na Allegro.


Do wykonania prostej pojedynczej lub podwójnej bransoletki z gumek Rainbow Loom, potrzebujemy krosno małe lub duże, kolorowe gumki, szydełko, zapinka w kształcie "C".


Rozpoczynamy od pierwszej gumki, nakładając ją na ósemkę na krosno. Ja tu miałam małe. Adaś robił nawet na palcach! I szedł jak burza.


Kolejną gumkę nakładamy na okrągło.


Szydełkiem łapiemy z dołu żółtą gumkę i ciągniemy do góry, kierując w stronę środka.
Tak robimy z obu stron.
Czas na drugą gumkę. Teraz niebieską naciągamy tak samo jak żółtą.I tak dalej, aż uzyskamy odpowiednią długość. Jeśli jednak chcemy mieć grubszą bransoletkę, nakładamy po 2 gumki naraz i obie naraz przekładamy do środka.

Można mieszać kolory, techniki, jak kto woli. Gdy mamy już odpowiednią długość możemy kończyć bransoletkę. Końcówkę jednej strony nakładamy na złączkę "C", a z drugiej strony kończymy naszą biżuterię na jedną gumkę i również łączymy końce na złączce.

Ściągamy przy pomocy szydełka oba końce gumki i zakładamy je na złączkę.Bransoletka gotowa! Czas zrobienia 5 min. A już jutro... KWIATEK!!

A co jeszcze będzie? Zegarek!!


Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Strasznie mi się podobają te gumeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. różności można tworzyć, nie tylko bransoletki

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>