Smacznego kolego! - Przygody z książką

Napisała - środa, listopada 26, 2014

Kolejna środa z Przygodą z książka. Chciałam Wam pokazać świetną książeczkę o odżywianiu. Oczywiście jest to pozycja dla dzieci, ale fajnie ukazująca piramidę żywienia. Zdrowo, kolorowo i z rymem!


Książkę Smacznego Kolego wydało Wydawnictwo Muza, a napisała ją Urszula Kozłowska.

Książeczka napisana jest z perspektywy małego chłopca, który jest narratorem i opowiada swoją historię z piramidą żywienia. Nie ma podanego imienia chłopca, ale zupełnie to nie przeszkadza podczas czytania. Każda kolejna kartka to inna grupa żywieniowa, bardzo kolorowe ilustracje dopełniają całość. 

Chłopiec odwiedza dom, w którym każde piętro to inna grupa. Swoją przygodę rozpoczyna od wizyty u produktów zbożowych. Bułeczki, chleby inne pyszności oczywiście pełnoziarniste! 

Kolejne piętro to szeroka gama warzyw, i tu użalanie się Pana Ziemniaka! Mówią że tuczy a to sprawka sosów i skwarek! Oto cała prawda!

Kolejne piętro koleżanki warzyw czyli owoce. Piękne, pachnące, soczyste! Mniam! Rozczuliły mnie maliny  i truskawki tulące arbuza. Widok takich owoców pobudza moje kubki smakowe :D

Wizyta u produktów nabiałowych również okazała się ciekawa. Potem chude mięsa, ryby, jaja. 

A na samym czubku, bardzo nie chlubne miejsce zajmują słodycze i fast foody! Chłopiec ich unika, bo wie że zdrowe one nie są, woli owoce, warzywa i mleko. 

Czasem zdarza się zjeść z tego półki również nam, ale ograniczamy się do minimum, za to jak najdzie nas ochota mandarynkami zapychamy buzię aż się skończą!! 

Książka rymowana, fajnie napisana, zdrowego odżywiania uczyć pomaga i fajnie się zapowiada. Adaś zachwycony książką, szybko się ją czyta i nie ma udziwnień, utrudnień, prosty przekaz w fajnym wydaniu. 

A teraz zajrzymy do środka...


Cena regularna to 19,90 zł. Z tej serii są jeszcze 3 o innej tematyce książki. My mamy Liczenie jest fajne! Również genialna książka. 


Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Hmm, może wpłynie na wyobraźnię, warto spróbować

  OdpowiedzUsuń
 2. Ania Korzeniecka-Klisz27 lis 2014, 20:54:00

  super :) jak spotkam to kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Joanna Andryszczyk30 lis 2014, 08:11:00

  swietna

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzika Jabłoń2 gru 2014, 11:44:00

  Parę wątków z tej książki można u nas przypomnieć ;-) Dzięki za trop "jedzeniowy" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>