Kajtuś - edukacyjne książeczki dla najmłodszych

Napisała - poniedziałek, listopada 03, 2014

"Kajtuś" to seria dla mniejszych dzieci. Jest to cała seria różnorakich opowiastek, które są przyjemne dla dziecięcego ucha i oka. A o czym można w nich poczytać? Czy są warte uwagi?


Nie dawno pokazywałam książeczki z Kajtusiem, ale z innej serii. Poprzednie były z ciekawymi dodatkami na środku książeczki. Te, które chce dziś przedstawić są trochę inne.

Kajtuś to mały chłopiec, który poznaje świat poprzez małe i duże podróże, a także w domu. Książeczki cechują się prostym przekazem, kolorowymi prostymi ilustracjami i sytuacjami, w których może znaleźć się każde dziecko. 

Wyprawa na zakupy. Prosta sprawa, prawda? Jednak wyprawa z dwójką małych dzieci, może okazać się nie lada wyzwaniem.Czasem coś idzie nie po naszej myśli, dziecko chce samo, co nie zawsze wychodzi jak się chce. 

To jedna z takich sytuacji, kiedy z jednej strony jesteśmy dumni z samodzielności dziecka, a z drugiej troska o jego bezpieczeństwo. Ważną rolę odgrywa tu rodzic, który musi okazać zarówno szacunek, podziw i troskę. A to nie łatwe!

To tyko jedna z sytuacji, kiedy musimy sobie poradzić. Ech dzieciństwo to wcale nie jest prosta sprawa!

A co to metro? Gdzie ono jeździ? A czemu musimy czasem przegrywać? Przecież to nie jest fajne. A dlaczego jazda na łyżwach jest trudna? I pupa boli po upadku. 

Jak sami widzicie, nasze kochane szkraby mają ciężkie życie, tyle niewiadomych, ale za to jakie ciekawe jest wszystko w koło!

Te książeczki, pozwolą wam zapoznać się z sytuacjami, które czekają maluchy. Może okazać się pomocna jedna z książeczek np przy wypadzie na rower czy łyżwy.


A jeśli w domu macie 1,5-2 letnie szkraby, możecie ich zainteresować książęczkami specjalnie dla nich. Miękka okładka, zaokrąglone rogi, krótkie historyjki, prosty przekaz. To coś dla was. 


Ceny książeczek zaczynają się od 9,90 zł w zależności od danej serii. A kupić je możecie w Wydawnictwie Rea. Czekają na was nowe książeczki nawet dla dzieci do 5 lat! 

Miłego czytania i poznawania świata okiem małego dziecka.

Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. O, fajne! Kupię, jak mała zacznie zwracać uwagę na coś więcej niż zwierzątka. Póki co ignoruje ludzkie postacie w książkach. Tylko koparki, samochody, kotki i misie :) Trochę mi to przypomina serię poczytaj mi mamo, która w obecnej formie jest nie do przyjęcia. Za duża kniga, zamiast kilkanaście małych książeczek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam za dziecka Poczytaj mi mamo, była super

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)