Kajtuś... czyli seria z telewizyjnym bohaterem

Napisała - wtorek, października 21, 2014

Dawno temu, jakieś 2 lata temu Adaś uwielbiał bajkę o Kajtusiu. Mieliśmy płytę z jedną z przygód chłopca i patrzył zafascynowany. Potem płyta już się porysowała i został You Tube. Teraz w nasze ręce trafiły książeczki z tym bohaterem. Czy są tak fajne jak bajka z płyty?

Dostępnych w Wydawnictwie Rea jest kilka serii z Kajtusiem. Chciałam Wam pokazać serię z niespodzianką. Są to książeczki bardzo kolorowe, ilustracje są takie jak w naszej bajce z płyty. Obrazy bohaterów nie różnią się niczym. 

A o czym są książeczki?

Każda z nich opowiada inna przygodę jaka spotkała Kajtusia. Mały bohater książeczki zabierze Was na zakupy, do zoo, a może pokaże jak opiekować się młodszym rodzeństwem?

Zawarte są tu życiowe takie scenki, które pozwalają maluchom (ponieważ książeczki są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat) na oswojenie się z różnymi, nie zawsze łatwymi sytuacjami. 

Często opieka na siostrą czy bratem wcale nie jest taka łatwa jak się wydaje, a zakupy butków mogą być czymś strasznym. Przecież stare butki były super!

Pamiętam jak Adaś był mały miał, ze 2 lata i przychodził czas, że butki zrobiły się za małe, ogromny problem był żeby zaczął nosić nowe kapcie cy adidaski. Płacz, lament, aż w końcu przekonał się że te nowe też będą kiedyś brudne, zniszczone i okażą się wygodne.

W życiu małego dziecka, którego ciekawi cały świat, pojawiają się sytuacje, dla niego straszne, wesołe, wstydliwe czy ciekawskie. Jednym z takich ciekawych rzeczy jest poznanie młodych zwierząt! Czy to na gospodarstwie czy w zoo. Poznają w ten sposób świat i poznają różne sytuacje.

A my mamy możliwość pomóc mu w tym. W poznawaniu świata, radzeniu sobie w trudnych dla niego sytuacjach. Przeglądając serię o Kajusiu znajdziecie książeczki, które mogą akurat się przydać w tym czasie czy najbliższym. 


Jak wspominałam w tej serii w każdej książeczce znajdziecie prezent. W jednej z nich znajduje się miarka wzrostu, w innej plansza do gry czy drzewo genealogiczne. Są to świetne dodatki, które umilą Wam czas. A każdy dodatek jest tematycznie dopasowany do treści książki.

Treść książeczek jest dla dzieci 3 letnich. Dla Adasia już są zbyt "dziecinne" te książeczki. Woli książki, które są dla jego grupy wiekowej. Mimo że bajkę w tv lubi to przygody chłopca są dla mnie za dziecinne. Wysłuchał gdy czytałam ale trochę wstydził się że czytamy książki dla małych dzieci. 

Nie mniej są to fajne, kolorowe, bez przemocy, z dobrymi zachowaniami ( rodziców) pomoce zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Na pewno miło będzie się poznawać nowe zachowania i przygody małego Kajtusia. 

Cena książeczek również nie jest wysoka. Wynosi ona 12,90 zł, a zakupić je możecie w Wydawnictwie Rea. A przy zamówieniu za 50 zł otrzymacie również koszulkę z Kajtusiem!

Format średni.
Miękka okładka
Książki na podstawie bajki telewizyjnej

Znacie Kajtusia? A może pierwszy raz o nim czytacie?

Ciekawa jestem co Wy o nich sądzicie.

Spodobają Ci się również:

6 opinii

 1. Bardzo lubiłam te książeczki jak moja córka była miała, wówczas chyba dopiero zaczęły się pokazywać , kupowałam tez kolorowanki z Kajtusiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ich jeszcze nie znam, ale jak gdzieś spotkam, to przyjrzę sie z bliska. Wydają się być ciekawe:)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie słyszałam jeszcze o Kajtku, dobrze poznać nowe rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dusia nie przepada za Kajtusiem... Przynajmniej za bajką z nim, bo książeczek jeszcze nie znamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gosia Pietrzycka22 paź 2014, 00:03:00

  Mały Tomek lubił, mamy jakiegoś Kajtusia a sporo czytaliśmy z biblioteki...dla mnie tylko był taki zbyt dziecinny :) I dziwiło mnie, ze zawsze chodzi w czapce (nawet spać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A dzieci się takimi rzeczami nie przejmują, i po co utrudniamy sobie życie :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>