Jesienne tworzenie - szyszki i żołędzie

Napisała - poniedziałek, października 06, 2014

Z każdej wyprawy do lasu znosimy liście, szyszki, żołędzie. A jesień to idealny czas na tworzenie różnych ludków, stworków i potworków z darów lasu. Kilka dni temu przynieśliśmy też kilka owoców dzikiej róży. Zabraliśmy się za tworzenie!


Zasoby zniesione z lasu powiększają się więc czas je wykorzystać. Adaś wpadł na pomysł by zrobić bransoletkę. Zrobił dziurki w żołędziach. W planie miał nadziać je na nitkę, jednak wyjaśniłam mu że lepsza będzie wełna lub wstążka. To zajął się tworzeniem szyszkowego ludzika, a ja skończyłam bransoletkę.

BRANSOLETKA

Przy pomocy patyczka do szaszłyka i wstążki zrobiłam biżuterię. Prze działam wstążkę przez otwór w żołędziu. Między jednym żołędziem a drugim zawiązałam supełek. Nawlekałam raz pionowo, raz poziomo, aż uzyskałam odpowiednią długość.Adaś  w tym czasie tworzył ludka ze styropianowego jajka, a następnie z szyszki. Użył jajko ze styropianu, owoce dzikiej róży, cekiny i listki akacji.


Szyszkowe stworki powstały właśnie tak. 


Z pomocą przyszedł pistolet na klej na gorąco. Wszystkie przydatne rzeczy wysypaliśmy na stół i rozpoczął się szał tworzenia! 


Takie oto nam wyszły ludki. Siedzą sobie w żłóbku, który pojawi się na blogu w osobnym poście. 
A jeśli macie kasztany możecie zrobić z nich łódki, a może wolicie makietę?


Pokażcie co wy robicie z szyszek. Ciekawa jestem waszych pomysłów!

Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Fajne te szyszkowe cudaki:) My też mamy już kilka jesiennych zabaw za sobą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja chcę taka bransoletkę!! Dwie takie!!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)