Gotowi do szkoły- Bazgroszyt

Napisała - wtorek, października 07, 2014

Książki, karty pracy, wielkie kolorowanki, grafomotoryka. Co mówią Wam te pojęcia? Mi na myśl zaraz przychodzi pewna strona, która ma to wszystko w swojej ofercie. Mowa oczywiście o Bazgroszycie. Oferują proste ale wyszukane kolorowanki, które nie mają na celu tylko kolorowania ale również właśnie coś więcej.


Ostatniego czasu bawimy się zestawem pod nazwą "Gotowi do szkoły.Kredziaki". Jest to zestaw 120 kart ( dwustronnych) z różnymi zadaniami dla dziecka. Do zestawu dołączone są kolorowe, grube, okrągłe kredki, temperówka, szablon do odrysowywania zwierząt, 3 arkusze naklejek oraz zestaw papierów kolorowych. Całość zapakowana jest w tekturowe pudełko/teczkę z rączką do wygodnego przenoszenia. 
Co zatem ciekawego jest na kartach? 

Kolorowanki - nie ma tu gotowego obrazka do pokolorowania, ale zadanie do wykonania. Czytając polecenie dowiesz się co dziecko ma zrobić. Nie obce są pojęcia - nad, po obok, po prawej stronie, itp. Polecenia są proste, tak samo jak coś do narysowania. 

np Narysuj nad górą tęczę. 

Mamy tu tylko podstawę do dalszego zadania. Dziecko przyswaja wiedzę na temat pojęć nad, pod, obok a także poprzez zabawę uczy się nowych rzeczy.

Znajdź różnicę, cień,połącz w pary itp - mamy 2 obrazki, które się różnią pewnymi rzeczami. A pod spodem dodatkowe krótkie zadanie do zrobienia. A może znaleźć odbicie lustrzane Ryska. Nie które zadania są łatwiejsze, inne trudniejsze. Nie ma na pewno dwóch takich samych. 

Zadania geometryczne - koła, kwadraty, trójkąty a z nich różne ułożone obrazki. Trzeba policzyć ile jest trójkątów, a z ile kółek ukryło się na obrazku. Ciekawe zadania na spostrzegawczość i umiejętność rozpoznawania kształtów.

Uporządkuj w odpowiedniej kolejności obrazki - a gdy już ułożył dojrzysz że coś tam się ukryło. 

To tylko część z tego co dziecko może zrobić. Wygodna forma pozwala na zabranie zestawu na wycieczkę czy do parku. Nie duży kartonik z rączką z kolorowego sznurka przykuje uwagę innych dzieci i rodziców. Nie masz tyle miejsca? Nic prostszego, weź kilka kartek do torby. Ciężaru nie odczujesz a dziecko będzie miało frajdę z rozwiązywania zadań na świeżym powietrzu. 


U nas bywa tak.


Jeśli Was zachęciłam to zapraszam na stronę Bazgroszyt gdzie czeka cała masa ciekawych zadań, również w formie pdf! 

Regularna cena to 34,90 zł ale często mają różne promocje i rabaty, więc śledźcie ich. Polecam również książki o Rysku i Big Penie, do tej pory są w użytku i  sprawiają frajdę.


Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Znamy i polecamy. Moje dziewczynki lubią zadania i kolorowanki z Bazgroszytu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko co najlepsze dla dużych i małych :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)