Kolory - Harve Tullet

Napisała - czwartek, sierpnia 21, 2014

Książki są dla was ważnym elementem. Bez nich życie było by nudne, bez barwy i koloru. Jak mowa o kolorach to znam pewną książkę, która wprowadza nas w świat kolorów poprzez niezwykłe zabawy. U nas jest hitem, podobnie jak "Naciśnij mnie". A obie książki łączy ten sam autor - Herve Tullet. A czym się różnią?Gdy zobaczyłam tytuł "Kolory", pomyślałam że to bardzo podobna książka do "Naciśnij mnie". Jednak musiałam się przekonać czy moje przypuszczenia są słuszne. Okładka podobna. Biała, na niej kolory. 

W środku już różni się i to znacznie. Moje wyobrażenie o prawie-kopii poprzedniej książki prysło jak bańka mydlana. Okazało się bowiem że autor zaprasza nas w fascynujący świat barw, gdzie króluje magia kolorów i pewne tajemnicze sztuczki, które fascynują nie tylko dzieci.A co ma tego wszystkiego rączka dziecka? Dziecka to dziecka, ale w książce Adaś znalazł rękę Taty! Ale jak? To tajemnica kolorów... 

Książka wprowadza dziecko w tajemniczy świat kolorów, pokazuje sztuczki z mieszaniem barw, rozjaśnianiem i przyciemnianiem ich. Dla mniejszych dzieci to prawdziwa magia. Adaś zna już w praktyce te sztuczki, ale książka i tak go fascynuje i z chęcią po nią sięga.
Minimum tekstu, maksimum kreatywności, zabawy i wspólnego odkrywania magii barw. Co podoba mi się w tej książce jeszcze to fakt, że nadaje się zarówno dla maluchów - 2 latków jak i dzieci ciut starszych jak Adaś. Ona łączy po prostu dzieci i rodziców.Autor ma niezwykłą wyobraźnię do tworzenia interaktywnych książek. Chwała mu za to, że dzieli się swoimi pomysłami z czytelnikami i  "zmusza" ich do aktywnego spędzania czasu z książką.

Dla tych co nie są przekonani jeszcze do zajrzenia do książki, kilka zdjęć. 


Autor: Herve Tullet
Cena  regularna : 34,90 zl

Spodobają Ci się również:

8 opinii

 1. Widziałam kilka książek autora w księgarni, bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
 2. W biegu pisane21 sie 2014, 21:53:00

  Mamy tę ksiązkę od kiedy zobaczyłam ją u Olgi z "O tym, że.." U nas jest jednym z hitów od tamtego czasu. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy ją i niezmiernie uwielbiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo o tej książce już przeczytałam i nadal nie pojmuję jej fenomenu. I pewnie nie pojmę, żałuję że moje dzieci takie już duże :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłaś mnie tą książką.Wiem, że dzieci lubią takie eksperymenty, odkrywanie więc taka ksiązka jest idealna. Muszę rozjerzeć się w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile mają dzieciaki? Adaś ma 6 lat i uwielbia! Ją trzeba po prostu zobaczyć i ją czytać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest świetna! Koniecznie poszukajcie jej

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, a byłam przekonana, że raczej dla dwulatków. Syn ma 4, to może faktycznie kupimy i sprawdzimy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)