Bayby.pl w Gościnnej Sobocie

Napisała - sobota, sierpnia 30, 2014

Lubię ludzi, którzy robią coś z pasją, wkładają w to całe serce. Tak samo lubię dzieci. A co może wyjść z takiego połączenia? Na przykład serwis dla rodziców, ale nie taki jak w sieci tylko troszkę inny... Taki właśnie zapowiada się nowy serwis Bayby.pl. Zapraszam na wywiad właśnie o tym serwisie z jego współzałożycielką panią Anią. Może Wam się nasuną pytania?

Co to jest Bayby? Kto stoi za jego powstaniem?

 Bayby.pl jest serwisem ogłoszeniowym produktów i usług dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Ponadto na stronach Bayby.pl można znaleźć porady oraz smaczne przepisy kulinarne. Użytkownicy mogą uczestniczyć w forum oraz dodawać opinie o kupionych produktach lub usługach.

Za jego powstaniem stoją przede wszystkim rodzice oraz osoby, które wspierały i dopingowały pomysłodawców. Serwis Ogłoszeniowy Bayby.pl został stworzony z myślą o rodzicach i ich pociechach.

Skąd się wziął pomysł na taki serwis?

Kiedyś jeden z rodziców próbował poszukać strony, na której znajdowałoby się wszystko dla dzieci i o dzieciach. Takie miejsce gdzie można poradzić się innego rodzica czy osoby w nurtującej nas sprawie i jednocześnie samemu udzielić porady. Takie miejsce gdzie można też kupić wszystko dla swojej pociechy i jednocześnie podzielić się swoją opinią. Dlatego wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto stworzyć stronę, gdzie nie musimy przechodzić ze jednego adresu do drugiego w poszukiwaniu produktu czy usługi nas interesującej oraz posiłkować się kolejną stroną z poradami na określony temat.Do kogo jest skierowany i kto go tworzy?

Serwis Bayby.pl skierowany jest do każdego przyszłego i obecnego rodzica, do dzieci i młodzieży oraz każdej babci i dziadka czy też cioci i wuja, którzy szukają fajnego prezentu na urodziny, imieniny lub inną okoliczność. Serwis skierowany jest także dla firm i osób oferujących swoje produkty i usługi dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. 

Dopiero zaczynacie. Zaczyna się fajnie. Co będzie was wyróżniać na tle innych?

Początki niestety są trudne. Dopiero startujemy. Nikt nas jeszcze nie zna i dlatego ze wszystkich sił pragniemy zaistnieć na rynku e-commerce. Konkurencja jest ogromna co jednocześnie mobilizuje nas do tego, aby nasz serwis się wyróżniał spośród innych serwisów. Obecnie oprócz możliwości przeglądania i dodawania ogłoszeń możemy czytać porady, posiłkować się przepisami kulinarnymi czy też brać udział w forum. W przyszłości planujemy dodać inne usługi i poszerzyć formy prezentacji ogłoszeń. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrealizować. 

Czym wyróżnia się nasz serwis od pozostałych? Przede wszystkim tym, że ma określoną tematykę. Skierowany jest przede wszystkim do przyszłych i obecnych rodziców oraz dzieci i młodzieży. Swoja ofertę można przedstawiać nie tylko za pomocą opisu i zdjęć, ale także poprzez dwie zupełnie inne formy prezentacji produktów i usług. Wydaje nam się, że zdjęcia nie zawsze odzwierciedlają stan faktyczny i dlatego postanowiliśmy poszerzyć możliwości dodawania ogłoszeń w tym zakresie. 

 Czy rodzice, blogerki itp mogą u Was również aktywnie pisać artykuły?

Jak najbardziej tak. Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami, blogerkami oraz osobami, które będą chciały podzielić się swoim doświadczeniem oraz wiedzą. Zależy nam, aby artykuły, porady czy nawet przepisy kulinarne były pisane przez właśnie takie osoby. Sami doskonale wiemy, że polecane sposoby na np. ząbkowanie malucha są najlepsze, a wypieki najsmaczniejsze jeżeli poleci je ktoś kto wcześniej upiekł smaczne ciasteczka czy ugotował wyśmienite danie główne. Dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy. 

Bayby to serwis ogłoszeniowy.Czy każdy może zamieścić ogłoszenie? Jak to zrobić prawidłowo?

Tak. Bayby.pl jest serwisem ogłoszeniowym i jednocześnie parentingowym. Ogłoszenia może dodawać każda osoba powyżej 18 roku życia oraz firmy i organizacje. Osoby między 13 a 18 rokiem życia nie maja takich uprawnień. 

Ogłoszenie mogą dodawać osoby które założyły wcześniej konto. Ogłoszenie dodajemy za pomocą formularza dodawania ogłoszenia gdzie dodajemy opis, zdjęcia oraz inne formy prezentacji, zaznaczamy parametry przedmiotu lub usługi (długość, szerokość, kolor td.), zaznaczamy czas edycji, podajemy cenę, lokalizację i formy dostawy. Wypełnione w ten sposób ogłoszenie zatwierdzamy do emisji na stronie. Potwierdzeniem dodanego ogłoszenia jest informacja wysłana na adres poczty elektronicznej użytkownika.

W formularzu dodawania ogłoszenia znajdują się objaśnienia, które informują np. jaki rozmiar zdjęcia dodać czy które pola są obowiązkowe. Takie podpowiedzi znacznie ułatwiają i przyspieszają wystawianie przedmiotu czy usługi na stronie serwisu. 

Jeśli ktoś ma wątpliwości czy nadać u was ogłoszenie, jak go przekonacie?

Dodawanie ogłoszeń nic nie kosztuje. Użytkownicy na tym nie tracą, a wręcz przeciwnie. Dodając ogłoszenie w naszym serwisie użytkownik poszerza swoje możliwości sprzedażowe. Każda osoba zaglądająca na stronę jest jednocześnie potencjalnym kupującym. Ogłoszenia są dodatkową formą reklamy oferty firmy czy mamy, która chce sprzedać ubranka po pociechach. Dlaczego by nie skorzystać z takiej możliwości? 

Co poza ogłoszeniami proponujecie użytkownikom?

Poza ogłoszeniami proponujemy użytkownikom udział w forum, porady oraz przepisy kulinarne. W przyszłości planujemy poszerzyć zakres usług świadczonych w ramach serwisu. Jesteśmy także otwarci na propozycje użytkowników. Wszelkie podpowiedzi związane z udoskonaleniem serwisu będą przez nas rozpatrzone :)

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi. Ja jestem bardzo ciekawa jak rozwinie się serwis. Macie może dodatkowe pytania do pani Ani?  Z chęcią udzieli odpowiedzi. Zainteresował Was taki serwis ogłoszeniowy? 

Czekam na Wasze opinie i pierwsze wrażenia! Ja kibicuję z całego serca i może sama też będę się udzielać?


Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. Nie słyszałam jeszcze o tym serwisie, ale dzięki Twojemu wpisowi mogę poznać go bliżej. Jestem bardzo ciekawa, jak to się rozwinie i trzymam kciuki za powodzenie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)