Co by było gdyby...?

Napisała - poniedziałek, maja 05, 2014

Dziecięca ciekawość jest niesamowita. Tak samo jak ich wyobraźnia. Przez to należy wspierać ich rozwój, rozwijać ciekawość, nieszablonowe myślenie i ciekawe pomysły. Jeśli brakuje Wam pomysłów na trudne pytania, niby niemądre to poczytajcie sobie te książki. "Co by było gdyby..." no właśnie ;)

Są to książki nietypowe. Niema tu historii, morałów, ale za to jest pełna nieszablonowego myślenia, pomysłów, wyobraźni i rozbudzania ludzkiej ciekawości. Kilkanaście stron książeczki a zajmuje tyle czasu co powieść.

Autorzy serii - Przemek Wechterowicz i Dorota Wątkowska wykonali kawał dobrej roboty. Jaką trzeba mieć wyobraźnię by pisać dla dzieci, tym bardziej stworzyć książeczki, które tak rozbudzą wyobraźnię. Co odpowiecie jeśli zapytam 

Co by było gdyby aligatory umiały lepić pierogi? albo Co by było gdyby kury romansowały z lisami?


Przyznam szczerze że mieliśmy niezła zagwozdkę jak odpowiedzieć. Moja kreatywność i wyobraźnia gdzieś się ulotniły. U Adasia podobnie. Jego odpowiedź na te pytania brzmiała mniej więcej tak :

Yyyyyy......

Samo sedno! Takie nietypowe pytania zmuszają do ciekawego, kreatywnego myślenia. A co wychodzi w odpowiedziach? Różne różniaste śmieszne rzeczy! Później jak Adaś się wkręcił to aż podskakiwał na łóżku z podniecenia. Miałam nagrać filmik, ale późno się zorientowałam. jego wersje odpowiedzi były niebanalne, nie zbyt sensowne bym rzekła, ale taką mieliśmy radochę że spędziliśmy z nimi na prawdę super chwile. Pełne śmiechu, żartów, nowych pomysłów. Same pytania to nie wszystko. Znajdują się tu również zadania do wykonania. Każde inne, z innym zwierzakiem związane. 

Dzieci mają okazję poznać kilka znaków drogowych, przejść przez labirynt, znaleźć różnice na dwóch prawie takich samych obrazkach czy znaleźć cień krecika. 
Kartki są matowe, po których pisanie to przyjemność. Kolorowe kartki, mnóstwo zwierząt zabawnych sytuacji zapewnia rozwój i świetną zabawę.

A do tego cena. Uwaga powala! Za jeden tomik trzeba zapłacić aż 9,99 zł! Istne szaleństwo :)) 

Jeśli chcecie pobawić się wyobraźnią, pobudzić szare komórki i świetnie się bawić z dzieciakami kupcie je, bo są super. To nie jest kolejna nudna pozycja. Po więcej zapraszam na stronę Wydawnictwa Muza. 
Teraz trwa promocja majówkowa i książki 30 % taniej! Czyli te są po 6,99 zł


Spodobają Ci się również:

7 opinii

 1. "co by było gdyby?" - kiedyś w taki sposób bawiłam się z moimi dziećmi :) wymyślali niesamowite historie :D
  takie książeczki to świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś już o tych książkach czytałam i mam ochotę je nabyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym, ale świetnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 4. ubiegłaś mnie :) jutro mam zamiar pisac podobnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To zdecydowanie książki dla nas!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super są! pędzę zakupić! :D Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite książeczki. Uwielbiam książki Wechterowicza, ale Twoja opinia na temat nowej serii sprawiła, iż wiem, że muszę je mieć koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)