Gościnna Sobota - Berybojki

Napisała - sobota, marca 15, 2014

Kilka dni temu pokazałam spersonalizowane koszulki jakie wymalowały Nam Berybojki. A dziś specjalnie dla Was wywiad z Nimi! Skąd pochodzi ta nazwa, co robią i jak? Za chwilę się dowiecie. Plus porcja pięknych zdjęć!
Berybojki - świetna nazwa. A kto się za nią kryje i skąd taka nazwa?

Przybliżycie Nam historie powstania Berybojków?


Nazwą chcieliśmy nawiązywać do naszego regionu. Berybojki to słowo zaczerpnięte z dialektu śląskiego a oznacza dosłownie: opowiastki, bajania. W potocznym tłumaczeniu bzdurki.
Malujemy na T-shirtach i bluzach już od prawie 10 lat. Tworzyliśmy różnego rodzaju projekty pod różnymi nazwami. Na początku był to eT-shirt Craft, później Hedgehog - jako projekty hobbystyczne. Od listopada zeszłego roku postanowiliśmy nadać trochę innego kształtu naszej twórczości i zająć się tym bardziej poważnie pod szyldem Berybojki.


Skąd pomysł na taki biznes?


Z zamiłowania jesteśmy plastykami. Od najmłodszych lat ten dział sztuki był nam bliski, ale szukaliśmy jakiegoś nurtu w którym się odnajdziemy. Poszukiwania trochę trwały: mamy za sobą przygody z malarstwem tradycyjnym na płótnie farbami olejnymi, szkice martwej natury, komiksy i karykatury. Na tą formę wyrażania swojej artystycznej duszy natrafiliśmy dopiero po tych wszystkich etapach i po prostu czujemy że to jest TO.Skąd czerpiecie pomysły na obrazki na ubrania?


Tutaj można by odpowiedzieć jednym słowem. Zewsząd. Czasami pomysł zrodzi się w głowie kompletnie do niczego nie podobny, czasem naszą inspiracją jest rzeczywistość. Często też klienci sami przesyłają do nas wzory jakie chcą mieć na T-shirtach.Jak długo zajmuje namalowanie obrazka na bluzie czy koszulce?


To zależy od rodzaju takiej grafiki. Jeśli ma wiele kolorów i jest skomplikowana realizacja może trwać nawet do kilku dni. 
Co Was najbardziej irytuje, denerwuje podczas tworzenia?


Chyba nie ma takiej rzeczy, która irytowałaby nas w samym tworzeniu grafiki i później T-shirtu. Jeśli już musimy coś wybrać to chyba presja czasu.Który etap tworzenia najbardziej lubicie?


Etap końcowy kiedy już widać efekt naszej pracy na T-shircie i jest dokładnie tak jak sobie wyobrażaliśmy. Z czego czerpiecie największą satysfakcje?


Swoją satysfakcje czerpiemy przede wszystkim z zadowolenia klienta.

Zamierzacie poszerzyć asortyment jaki oferujecie?


My projektujemy głównie T-shirty i bluzy, ale nie jesteśmy zamknięci na żadnego rodzaju tkaninę. Na specjalne życzenia klienta wykonujemy grafiki na fartuchach, kamizelkach, czapkach itd. Jeśli chodzi o poszerzanie asortymentu w kierunku wychodzącym poza odzież na ten czas nie mamy takich planów, ale kto wie co przyniesie los?Udzielicie rad, komuś kto chciałby spróbować tak malować?


Dwie składowe wysokiej jakości produktu w naszym odczuciu i po wieloletnim doświadczeniu to: 
- dobra jakość materiałów (t-shirt, bluza, ale też i farby, którymi malujecie)
- dobry i ciekawy projekt grafiki i współgranie projektu z fasonem i kolorem odzieżyDziękuję bardzo za poświęcony czas! I te zdjęcia! Piękne, prace cały czas mnie zachwycają. Chciałabym zobaczyć na żywo jak to wygląda :) Zapraszam do ich sklepu BERYBOJKI oraz na ich Fan Page


Spodobają Ci się również:

6 opinii

  1. wspaniałe mają koszulki :) chyba się skuszę na koszulkę z własnym logo ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne są te ubrania, możliwe, że kiedyś sobie kupię, ale cena trochę wysoka:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Cena jest całkowicie wytłumaczona.. w końcu to ręczna robota ; )

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)