Wielka Księga Zagadek

Napisała - poniedziałek, lutego 10, 2014

Adaś uwielbia zagadki! Labirynty (takie jak ten), różnice, puzzle, znajdywanie odpowiednich cieni. To takie podstawowe rzeczy, które lubi w książkach. Jednak im jest starszy tym korcą go również inne zadania. Np z literkami, zegarami czyli bardziej rozbudowane zagadki i zadania. "Wielka Księga Zagadek" Wydawnictwa Muza, zapewnia Nam to. 182 strony zadań, zagadek, labiryntów i świetnej zabawy.
Bardzo kolorowa okładka od razu przykuła uwagę mojego dziecka. Na pierwszy ogień oczywiście poszedł labirynt! On po prostu je kocha. Im trudniejszy tym lepiej. Różne warianty przybliżają Nam trochę geografię, odrobinę historii.

Kolejną rzeczą którą lubi to znajdywanie różnic. Trzeba mieć pilne oczko, by dostrzec wszystkie różnice! Idzie mu super! Ale są takie zadania, które wymagają od niego większej ilości skupienia, zrozumienia i przyswojenia nowej wiedzy.
Po trudne rzeczy sięga nie chętnie, bo przeczuwa że mu się nie uda za pierwszym razem rozwiązać zagadki lub też nie da rady bo nie potrafi jeszcze czytać. Wymaga to ode mnie zaangażowania i pomysłu by go zachęcić. Pomagają mi w tym ciekawe zadania z książki.Uwielbia zwierzęta, więc takie zadania ułatwiają sprawę. Lub po prostu wspólnie bawimy się nowymi zadaniami. Odczytujemy literki, zastanawiamy się co może tu pisać czy jak połączyć dane części.
Są też zagadki "na później", których Adaś nie da rady zrobić teraz, ale za jakiś na pewno sobie poradzi.
Książka jak widać że w środku szara. Także dzieci mają duże pole do popisu w kwestii kolorowania. Mnie się to podoba. Łączy rozwój umysłowy z rozwijaniem kreatywności i wyobraźni. 

Adaś  co chwilę sięga po nią co prawie codziennie rozwiązując zagadki. Świetna książka.

Cena również jest fajna bo katalogowa wynosi 19,99 zł. A możecie ją kupić w Wydawnictwie Muza
Książka miała premierę 5 lutego 2014 r.


Spodobają Ci się również:

7 opinii

 1. Od kilku dni ta i u nas w użyciu. Fajna i taka w sam raz na inspirację do warsztatów logicznego myślenia DnW :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam to szukanie wyrazów spośród wszystkich liter;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna. Lubię tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. To dopiero hardcore!! luubię to ; ))

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książeczka :) ile radości dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)