Labirynt dla dzieci

Napisała - środa, lutego 19, 2014

Labirynty cieszą się dużą popularnością, więc powstały 2 kolejne. Mam nadzieję że te okażą się trudniejsze. Trochę musiałam nad nimi pomyśleć. A w pewnym momencie nawet sama się w nim zgubiłam! Tak namiętnie rysowałam kreseczki, że się w końcu zakręciłam którędy na iść na prawidłowa ścieżka. 
Jestem ciekawa jak sobie poradzą dzieciaki z takim.


 By stworzyć labirynt KOŁO nie wiele  potrzeba. Jeśli macie cyrkiel, odstępy między poszczególnymi kołami będą równe. U nas oczywiście takie nie było, więc zrobiłam odręcznie. Potem delikatnie ołówkiem rysowałam ścieżkę od dziecka do choineczki. By utrudnić zadanie porobiłam przeszkody w postaci małych kreseczek. Tam gdzie jest droga zablokowana stoi duża kreska oddzielająca, między małymi można przechodzić. Oczywiście tylko jedna osóbka dojdzie do drzewka. Tylko która? ;)

Powstał jeszcze jeden labirynt, analogicznie do poprzedniego. Tylko różni się kształtem. Poza kreseczkami utrudnieniem są gwiazdki. Uniemożliwiają przejście daną ścieżką.

W wersji kosmicznej, bo taką Adaś chciał. Kto rozwiąże zagadkę? ;)


Scenka z wczoraj.

Wsiadamy do samochodu po szkole. Adaś pyta.
Adaś- Przyszła do mnie paczka?
Ja- Nie kochanie, nic nie doszło.
Adaś - A masz dla mnie niespodziankę? Zrobiłaś coś dla mnie?

Ups...

Dziś będzie miał niespodziankę, mam nadzieję że fajną.

Nie będę r\taka i się dzielę. Jeśli macie ochotę wydrukować dla dzieci takie labirynty, zapraszam na Scribd. Tu pobierzecie labirynt koło a tutaj trójkąt kosmiczny 

Jeśli macie jakieś uwagi piszcie :)

Spodobają Ci się również:

10 opinii

 1. hehe to Adaś jak mój Kuba :D wsiadając do samochodu z przedszkola pyta co na obiad a w aucie pyta czy był pan listonosz i czy mam dla niego niespodzianke hehe kochane chłopaki :) musze zrobić Kubie takie labirynty :) fajne są!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co oni maja z tymi paczkami hi hi ja się nie cieszę jak listy są. Zazwyczaj rachunki haha

   Usuń
 2. Sama robię podobne. I krzyżówki. Emilia to uwielbia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój Staś dopiero zaczyna przygodę z labiryntami. Początkowo go denerwowały, ale teraz zaczyna się im uważnie przyglądać i wodzić po nich palcem. Może już niedługo zacznie się nimi bawić :)
  A u nas ostatnio sprawdzają się zabawy z liczeniem. Staś ma taki etap, że wszystko chce policzyć. Zapraszam do nas http://maniamamowania.pl/gwiazdozbiory-i-matematyka-dla-przedszkolaka/ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adaś odkąd pamiętam lubi labirynty. Zawsze w książce ich szuka

   Usuń
 4. Te rzeczywiście trudne, bo sama nie mogę przejść :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla naszego JJ troszke zbyt zaawansowane te labirynty, ale zaraz posznupie tu po stronce i moze cos znajde dla jego grupy wiekowej. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżdżąc myszką po labiryntach również się zgubiłam a za którymś razem dopadła mnie lekka frustracja :) Potem postanowiłam zmienić metodę i trzymać się sprawdzonej reguły, czyli prawej strony ściany by przejść labirynt. Nie zmienia to faktu, że dla dziecka to bardzo fajna zabawa. Dzięki za szablony!

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię labirynty, rysowałam je kiedyś mojej siostrze jak była mała :) Wiki jak podrośnie też taką zabawę wprowadzę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>