Play Me and Learn - Zestaw dla Ucznia Kiddo

Napisała - piątek, grudnia 13, 2013

Kolejna próba zabawy z językiem angielskim trwa. Tym razem bawimy się innym zestawem od Play Me and Learn. "Zestaw dla Ucznia Play Me Kiddo" to mega pakiet z różnymi zabawami dla dzieci w wieku 3-9 lat. Jest tyle możliwości że każdy znajdzie coś dla siebie. A jak my z niego korzystamy? Co Nam pasuje a co nie? Adaś to trudny przypadek jeśli chodzi o angielski...

Zacznę od tego co znajdziemy w takim pakiecie.

Karty MATCHER

Są to kwadratowe karty, z zaokrąglonymi rogami. Zapakowane w pudełeczko wraz z instrukcją.
Takich kart w pudełeczku znajdziemy 55. Na każdym z nich są obrazki i czasem wyrazy. Tylko na dwóch kartach obrazki się powtarzają. Karty są dość cienkie, więc trzeba uważać by małe dzieci nie rozerwały kart.

Grać można na kilka różnych sposobów. A może wymyślimy jeszcze jakieś swoje?Karty Pracy Play me Kiddo

Jest to zbiór 40 ćwiczeń, dostępnych na płycie CD Kiddo Exercises. Tam jest 100 różnych ćwiczeń, które można wydrukować i bawić się dalej.

Część zadań ma na celu utrwalenie komunikacji, a w dalszej części ćwiczenia wprowadzają w świat pisania i czytania. Im dalej tym bardziej zagłębiamy się w gramatykę i ciut trudniejsze zadania.

Tam też znajdziemy np domino, pieniążki, wyrazy, literki itp rzeczy, które można wykorzystać na wieloraki sposób.Płyty CD - piosenki słownik i karaoke oraz CD z kartami pracy

Jedna płyta zawiera różne piosenki po angielsku oraz podkłady karaoke. Kolejna to słownik - pojedyncze słówka po angielsku wymawia pan, a pani potem mówi je po polsku.

Trzecia płyta to karty pracy. Jest tam 100 różnych ćwiczeń do wielokrotnego użytku.

Mamy również książeczkę z piosenkami i słówkami.

No to możemy zaczynać nasze zabawy. No i muszę stwierdzić że jestem ograniczona w tych zabawach.
Adaś jest anty-angielski. Dlatego muszę kombinować, by jakoś go zająć zabawą z językiem angielskim.


Wycięliśmy sobie domino. Są do wyboru 2 różne domina i tym Adasia zajmuję :)

Na jednej takiej tabliczce jest rzecz/zwierzę, z drugiej strony napis. Ja mu mówię co jest tam napisane i zastanawiamy się razem co to może być i szuka na karteczkach. Kto pierwszy znajdzie ten może ułożyć tabliczkę. Taka prostsza wersja klasycznego domina.

Bawimy się też w sklep. Dzielimy się dolarami, by każdy miał jak wydawać. Adaś sprzedaje mi różne owoce, koktajle, zupki. Z tymi cenami to tam u niego różnie jest :) Często gęsto są to rzeczy bardzo drogie :)

Staram się mówić też do niego po angielsku, ale nie zawsze to wychodzi. Nic na siłę. Przyjdzie pora to sam zacznie gadać więcej. A teraz po prostu dobrze się bawimy.


Karty Matcher

Mimo że lubi grać w karty to w te nie chce się bawić. Nie daję za wygraną :)
Rozkładamy karty na podłodze i szukamy par. Odkrywamy jedną kartę i szukamy kolejnej na której będzie jeden z obrazków.

A druga wersja to druga osoba mówi co mamy znaleźć. Te karty, które zostały odkryte trzymamy w ręce i możemy ich użyć, w następnej kolejce.

Gdy dzieci są chętne do wymawiania słówek po angielsku, mogą wymawiać słówko, które oznacza dany obrazek.

np Dziecko znalazło świnkę to mówi PIG i kładzie kartę na stosik.
Adaś lubi pisać literki. Układać wyrazy, więc też korzystamy z literek i wyrazów, które potem pisze na kartkach lub dopasowuje do nich obrazki.

Na inne zabawy  i naukę przyjdzie czas. Nie zmuszamy się na siłę do czegoś do czego go nie ciągnie.
Rozpoczynamy naszą zabawę z językiem angielskim od prostych rzeczy, takich które cieszą nas oboje i dają fajną zabawę. Kolejne części muszą poczekać aż opanuje trochę podstawy, ale na pewno nie pójdą w zapomnienie.
Gdy mamy możliwość tym zestawem w grupie zabawa będzie jeszcze lepsza. W takich zabawach dzieciaki uczą się od siebie co daje jeszcze lepsze efekty.

Taki zestaw możecie kupić za 98,40 zł. Macie mnóstwo możliwości gry, zabawy i nauki.
Zestaw dla dziecka jest dostępny w sklepie Play me and LearnSpodobają Ci się również:

4 opinii

 1. A wkładałaś płyty? wiesz może już co tam jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Są tam piosenki po angielsku, karaoke oraz słownik. Pan mówi po angielsku wyraz. Pani powtarza po polsku. Plus kolejne płyta z dodatkowymi kartami pracy.Zaraz dorzucę zdjęcie jakie są tam piosenki

   Usuń
 2. Nie lubi angielskiego, ale pewnie lubi bajki? Poszukaj na You Tube Patty Shukla. Ma super animowane piosenki po angielsku łatwo wpadające w ucho. Moi i Miśki faworyci to: Little Red, Puppy, Elephant steps, Red race car, Wheels on the bus, School bus.
  Tu masz inny pomysł: http://blogodzieciach.blogspot.com/2012/11/angielski-karty-od-2-lat.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)