Opowiadania z morałem - trudne sprawy z łatwym rozwiązaniem

Napisała - sobota, grudnia 14, 2013

Dzieci zadają trudne pytania, na które często nie wiemy jak odpowiedzieć. Zdarzają się też takie sytuacje, w których my rodzice się gubimy. Jak wybrnąć z takich sytuacji. One nie są ani łatwe dla dziecka ani dla dorosłych. Jak można sobie pomóc w takiej sytuacji? Jest na to pewien sposób, a raczej książka, która może okazać się bardzo pomocna w trudnych sytuacjach.


"Opowiada z morałem" to książka dla dzieci, w której znajdziecie 21 historyjek o trudnych dla dziecka sprawach. Są napisane one z perspektywy dziecka. Prosty język jakim napisane są opowiadania zainteresuje dziecko. Kolorowe, piękne ilustracje, przykuwają oko.

Na każdej stronie przy numerze strony jest obrazek. Inny do każdego opowiadania. Taki fajny dodatek.
Od razu rzucają się w oczy duże litery. Dzieci, które uczą się czytać będą mieli fajną lekturę do nauki czytania.

To tak słowem wstępu. A o czym poczytacie z dziećmi w tej książce?

W dzisiejszych czasach wszyscy są zabiegani, nie mają czasu, wiecznie się spieszą. A może to tylko wymówka? Jaka jest prawda? A co czuje wtedy dziecko, gdy rodzice, których bardzo kocha nie mają czasu dla niego? Gdy czuje że ich traci, bo są trybikiem w wielkiej maszynie...

O tym właśnie poczytacie w pierwszym opowiadaniu. Krzyś jest właśnie takim dzieckiem. Czuje się samotny, bo rodzice nigdy nie mają czasu. Jak udało mu się pokonać Temporę, która odpowiada za to że rodzice są w takiej pułapce.


Czasem ma  wyrzuty sumienia że nie mam czasu dla Adasia. Bo coś tam jest ważniejsze. Potem dziecko chodzi jak strute albo staje się agresywne bo nie może sobie poradzić z samotnością i odrzuceniem przez rodzica. Warto? Nie! To dziecko jest najważniejsze i Wasza rodzina. Takie chwile umykają przez palce i nie wrócą, więc poznajcie historię Krzysia.

Inną historię opowiada inne dziecko o pewnej babci Zosi. Miała ona taki stary budzik, który działał bardzo dobrze. Miał mały defekt... Budził wszystkich dookoła. Jednak pewnego dnia zepsuł się. I co się okazało? Że jeden sąsiad zaspał do pracy, pies sąsiadki zapomniał wyjść na spacer. Dopiero zrozumieli że dzięki budzikowi babci Zosi wszyscy byli punktualni. Kupili jej nowy, ładny budzik. Również głośno dzwonił tylko nie tykał.

Jednak babcia nie była zadowolona z prezentu. To nie był jej stary ulubiony budzik. Każdy z nas ma swoje ulubione rzeczy, których nie da się ot tak zastąpić.


Jeszcze przedstawię Wam jedną opowieść. Ewa to fajna dziewczynka, opowiada o pragnieniach innych dzieci i swoim. Jedna koleżanka chciała mieć pieska, inna sukienkę z falbankami. A Ewa marzyła o lalce bobasie i wózeczku. Tylko rodzice nie chcieli jej tego kupić. Pozostałym dzieciom marzenia się spełniły tylko nie jej! Jednak pewnego dnia okazało się że jej marzenie się spełniło! Dostała bobasa, ale żywego! Dostała brata! To jeszcze lepszy prezent niż lalka.

Warto marzyć bo marzenia się spełniają.


A jakie jeszcze opowieści na Was czekają w książce? Nie mogę zdradzić ;)

Są to takie życiowe prawdziwe problemy i rozterki przedstawione w ciekawy sposób. Pomogą rodzicom i dzieciom w różnych sytuacjach dla nich trudnych.

Mniejsze dzieci będą zadowolone. Adaś niestety się "wypiął" na tę pozycję. Dla niego ta książka jest za "dziecinna". Mi jako rodzicowi ona się podoba. Jest napisana prostym, dziecinnym językiem, przez co dzieci nie czują się przytłoczone treścią. Opowiadania wspomagają rozwój emocjonalny dziecka, a co wiadomo że emocje to nie jest łatwy temat.

Do tego piękne ilustracje. Co tworzy niezłą całość.

A tutaj możecie zobaczyć książkę. TU - niższa cena!

Cena 24,90 zł
Wydawnictwo Papilon.
Zbiór zebrany.Spodobają Ci się również:

5 opinii

 1. jak podrośnie nam B. i zacznie się etap pytań, to napewno będziemy z takich ciekawych książek korzystać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki z morałem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna :) lubię książki z moralłem

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopisuje do listy fajnych książek :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)