Akcja Mikołajkowa dla chorych dzieci!

Napisała - piątek, listopada 15, 2013

Już całkiem nie długo będą Mikołajki, potem święta. Każde dziecko chciałoby dostać chociażby drobiazg. Ale co z dziećmi chorymi, którzy leżą w szpitalu? Oni też na to liczą! By dostać jakiś mały gadżet by te Mikołajki były wesołe i miłe. Już pisałam kiedyś o akcji Zaczytani - o tutaj. Książeczki czekają na kopertę i polecą do chorych maluchów i może sprawią im radość. Mam nadzieję!Tak dla przypomnienia, na czym polega ta akcja Zaczytani.

Zbierają książki by mogły powstać biblioteki przyszpitalne, by chore dzieci miały stały dostęp do książek. Są one zbierane od wydawnictw, księgarń, a także od  ludzi z wielkim serduchem! Każda książka jest bardzo ważna! Podarujmy im tę radość. Zbierają również książki, które dzieci będą mogły zabrać potem do domu.

Mikołajki tuż tuż...


Zaczytani oraz Kółko im. J. Korczaka działającego na rzecz dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej  we Wrocławiu organizują Akcję Mikołajkową.
Z tej okazji zbierane są drobne prezenty dla choruszków. Smycze, długopisy, wszystko się przyda i sprawi radość! My dajemy 2 książeczki na ten cel i mam nadzieję że to nie jest koniec naszej pomocy.

Kochani! Przyłączcie się do Nas! podarujmy im uśmiech! Wystarczą drobiazgi a ile radości sprawią dzieciom. Każde dziecko może trafić do szpitala. Wtedy z pewnością byście chcieli mieć dostęp do literatury, nieprawdaż? Stworzę plakat, i każdy, kto będzie chciał udostępni do u siebie na blogu, FB, pomoże. Im więcej osób wie, tym lepiej.

"Właśnie mija 2  miesiące od rozpoczęcia projektu. Jesteśmy pełni entuzjazmu i radości realizując kampanię Zaczytani !
Zebraliśmy  kilkanaście tysięcy książek , otworzyliśmy już dwie szpitalne biblioteki  we Wrocławiu, stworzyliśmy około 100 punktów zbiórek.
Codziennie dołączają do nas nowe szkoły, przedszkola, biblioteki, które z wielkim zaangażowaniem wspierają Zaczytanych ."

Zbieramy dla wrocławskich szpitali i nie tylko. Warto pomagać!

"Z energią i zapałem zabieramy się do dalszych działań. Naszymi celami w ostatnim kwartale roku 2013 są : otwarcie 30 bibliotek w szpitalach, zebranie audiobuków dla dzieci przebywających w hospicjach,  przekazanie kilku tysięcy książek oraz wywołanie nieskończonej liczby uśmiechów na twarzach dzieci."

Nie można być obojętnym! Przyłączycie się? Może sami coś zrobicie? Kartka świąteczna, breloczek, obrazek, książeczka, ozdoba świąteczna? Pomysłów jest masa!

A każdy uśmiech jest na miarę złota. Więżę że uzbieramy te 60 paczek, a nawet więcej!

Aha! 1 grudnia we Wrocławiu będzie spotkanie z p. Pawłem Zawitowskim. Więcej dowiecie się TU

Więcej na Zaczytani.org

Spodobają Ci się również:

13 opinii

 1. Z doświadczenia "mamy ze szpitala" potwierdzam takie biblioteczki to cudowne wynalzaki.
  Zwłaszcza kiedy nie można wychodzić z dzieckiem z sali sprawdzają się świetnie, w niektórych są te gry i układanki.
  Warto się włączyć :)
  I oby jak najmniej z nas musiało korzystać z takich bibliotek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczytna akcja, tylko szkoda że tyle chorych dzieci jest i ciągle ktoś choruje.

   Usuń
 2. Pooodoba mi się! kto wie może i się przyłączę ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie akcje są bardzo przydatne i pozytywne!
  :)
  pięknie tu masz :*
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. jasne, że się przyłączymy! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>