Bim Bom czyli wyczulamy zmysły. Granna

Napisała - wtorek, marca 12, 2013

"Bim Bom" czyli ćwiczenia poprzez zabawę na wyczulenie za dźwięki Nas otaczające. Opisane są 3 wersje gry w pudełku, do dwóch z nich potrzebny jest odtwarzacz CD lub komputer. My właśnie na tych wersjach się skupiliśmy.
Jak widać na zdjęciu gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-8 lat. Jednak nawet dorośli mogą się świetnie bawić razem z dzieckiem.

Gra składa się z :

- 4 plansz ( dwustronne)
- płyty CD
- 32 krążków z obrazkami
- instrukcja

A tak się prezentuje gra....

Na płycie jest nagranych 7 ścieżek dźwiękowych o różnej kolejności odgłosów. Także trzeba pilnie słuchać, który dźwięk do jakiego obrazka należy :) Karty obrazkowe są dwustronne.

Z jednej są duże obrazki i do każdego z nich pasuje 8 obrazków- krążków. Natomiast z drugiej strony karta jest podzielona na 6 części ( czyli będzie pasować 6 obrazków)Gra się super! Wymaga spostrzegawczości, skupienia, uwagi, szybkiego reagowania i dopasowywania dźwięku do obrazka. 

W pierwszy wariant gry mogą grać dzieci 2-3 letnie. Tylko trzeba pilnować bo jednak gra jest przeznaczona od lat 4. 
Odgłosy są różne - zwierzęta, instrumenty, dźwięki miasta itp.

Jak najbardziej polecam grę! 

Adaś co za długo nie usiedzi w jednym miejscu, pilnie słuchał każdego odgłosu. Szybko znajdywał odpowiednie obrazki i dopasowywał.

Gra prezentuje się jeszcze lepiej gdy grają co najmniej 2 osoby. Kto pierwszy uzbiera kółeczka z obrazkami wygrywa :) To jest jedna z najlepszych gier jakie mamy!

No i cena 28 zł jest super :) 

Porządnie wykonana, bezpieczna i rozwijająca.

Super!

Dziękuję za grę
Spodobają Ci się również:

7 opinii

 1. Ja jako dziecko sama lubiłam Granne. Mam mnostwo ich gier. Myślę, że jak będzie już nas więcej i będziemy na tyle duzi, żeby grać to również sięgniemy po tą firmę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ma 2 lata, ale raczej grę by zjadła ; PP

  OdpowiedzUsuń
 3. ta gra wygląda nieźle i do tego te ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 4. ja tak z rok temu na nią patrzyłam i Jaś już za duży do niej ale tak za pól roku czy trochę wiecej Adasiowi może sprezentuję

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>