Zoo w Płocku

Napisała - poniedziałek, sierpnia 27, 2012

Te wakacje miały obfitować w wycieczki. Na Naszej trasie pojawiło się zoo w Płocku. Podobno duże, ładne zoo, więc musieliśmy tam pojechać i sprawdzić osobiście. A było tak... Zoo znajduje się w Płocku na ul Norbertańskiej 2.


Zoo widać ze się rozrasta i za jakiś czas będzie tam jeszcze więcej zwierząt. Bilety wstępu dla dzieci to 6 zł, dorośli 8 zł. A było tak... To dopiero namiastka zwierzat jakie tam mozna zobaczyc. 


Bardzo Nam się podobały foki. Mądre zwierzaki :) Codziennie jest taki pokaz o godz. 13


Godzinę później, czyli o 14 oglądaliśmy pokaz karmienia pingwinów. Zawsze myślałam ze one są większe :) Ale za to są śmieszne :) Rożne gatunki są pingwinów, te akurat były z tych mniejszych. Pan karmiąc je opowiadał czym się żywią, gdzie mieszkają itp.W centrum zoo znajduje się mini-zoo, do którego bilecik kupuje się w kasie głównej.
Tutaj dzieci mogą karmić miniaturowe kozy i owieczki. Zobaczyć tam również można rożne kury, króliki i perliczki. Porcja karmy kosztuje 2 zł. Dodatkowa atrakcja dla dorosłych jest Alpinarium, gdzie można zjechać na linie jakieś 200 metrów w dol. My się nie odważyliśmy :)) A tam poniżej pływają pelikany.


Najciekawszymi dla Nas zwierzętami były hipopotamy karłowate, lwy, małpy, ptaki, słonie, żyrafy.

Czy polecamy to miejsce na wycieczkę rodzinna? Pewnie ze tak!!  Różnorodność zwierząt, mini-plac zabaw, piękne widoki na Wisłę. Jeśli będziecie blisko, koniecznie tam zajrzyjcie. ;)

Więcej na stronie Zoo : http://www.zoo.plock.pl/

Spodobają Ci się również:

5 opinii

 1. Uwielbiam foki ;) Mogłabym na nie patrzeć godzinami. U Was przynajmniej jakieś żyrafy, czy hipcie, a w Bydgoszczy kury nioski ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja nawet nie wiedzialam ze Bydgoszcz ma zoo:)) do Plocka mamy ponad 80 km :)

   Usuń
  2. http://book-and-cooking.blogspot.com/2012/08/ogoszenie-wynikow-konkursu.html

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. nawet bardzo :) tylko stanie w kolejce po bilety mniej, ale polecam :)

   Usuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)