Jura Park w Solcu Kujawskim

Napisała - sobota, sierpnia 18, 2012

   Wakacje obfitują w różnorodne atrakcje i wycieczki.  Dla miłośników prehistorii polecamy Jura Park w Solcu Kujawskim. Dinozaury,wielki plac zabaw, park rozrywki, kino 5 D....A jakie są nasze odczucia?                                

Solec jest położony miedzy Toruniem a Bydgoszczą. Tuz obok Jura Parku znajduje się Aquapark. Tam jednak nie byliśmy jeszcze. Mieści się na ulicy Sportowej 1. Na samym początku musimy kupic bilety.
Czasem na np. Groupnie można kupić tanio bilety.

Cena zwykłego biletu to 28 zł, dzieci 22 zł, a dzieci do 4 lat za darmo wstęp.

Teraz zamiast zwykłych biletów są opaski na rękę. 

Tylko uwaga! Jak raz się założy to już się jej nie odepnie, więc należy je ostrożnie zakładać.

W pierwszej części tuz na głównym placu możemy coś zjeść i kopic pamiątki. Jeśli pójdziemy prosto znajdziemy się kolo Muzeum Ziemi, gdzie oglądać możemy skamieliny oraz szkielety dinozaurów i innych stworzeń z tamtych lat.

W środku również znajduje się Kino 5 D. Jestem rozczarowana seansem. Okulary porażka. Lepiej było widać bez nich niż w nich. Filmik trwał okolu 15 minut więc tak akurat. Ale sam filmik bez większych emocji. Ruszające się fotele i pryskająca po oczach woda otrzymały dodatkowy efekt. Podsumowując kino 5 D określam w skali od 1 do 5 na 2... 
Mam nadzieje ze ulepsza go :)
  
Na końcu tej trasy dojdziemy do wejścia na trasę edukacyjna. Przejdziemy przez 3 epoki prehistorii. Mnóstwo wielkich dinozaurów, z niektórymi można zrobić zdjęcie sobie czy na nich usiąść. Dinozaury w rzeczywistych rozmiarach robią wrażenie nie tylko na dzieciach :)
Gdy zakończymy ścieżkę edukacyjna dojdziemy do Parku Rozrywki ( po lewo) i placu zabaw ( po prawo).Teraz wszystkie atrakcje tam są dostępne za darmo! 2 lata temu jeszcze były płatne osobno. Karuzela dla dzieci i dorosłych, samochodziki, wielka gasiennica, statek piracki, to tylko nie które sprzęty i urządzenia dostępne tam.Także trzeba być na to przygotowanym... I długie kolejki do każdej atrakcji.
Na plac zabaw możemy również wejść tuż od wejścia do Jura Parku, skręcając w prawo. Przez cały plac zabaw prowadzi chodnik aż do parku rozrywki. Pozostała część jest pokryta piaskiem. A tam już raj dla dzieciaków :)
Gdy zgłodniejemy możemy coś zjeść w Restauracji Jaskiniowej lub w barze ( teraz jako samoobsługowy - 100 g/4 zł). Można tam spędzić na prawdę cały dzień. Nie warto się spieszyć i dać sobie czas na zabawę i wspólnie spędzony czas!

Moja skala na koniec dla Jura Parku to 4 ( od 1 do 5) .

Więcej na temat Jura Parku tutaj : JURA PARK

Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Ale fajnie ;) Ja polecam Ocean Park we Władysławowie - coś wspaniałego :) Zapraszam do mnie

    OdpowiedzUsuń
  2. ale super było my na naszej prowincji mamy wszedzie daleko

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)