Makieta Jaś i Małgosia

Napisała - środa, czerwca 06, 2012

Jesienią gdy, pogodą nas rozpieszcza kolorowymi liśćmi, szyszkami i innymi darami lasu sam spacer po lesie to wielka frajda, a jak się przyniesie co nieco do domu, to wieczór zleci moment! Pokażemy jak można wesoły i kolorowy sposób zrobić z dzieckiem „mini-lasek” z Jasiem i Małgosią.

Potrzebne nam będą:

  • szyszki, żołędzie, listki, kwiatki itp
  • wykałaczki lub wypalone zapałki
  • plastelina, wata
  • kolorowy papier
  • pudełko po butach lub po litrowych lodach
  • farbki, pędzelek lub kredki
  • nożyczki, nożyk


I możemy zabierać się do pracy :)

Ludziki zrobiliśmy z żołędzi i wypalonych zapałek. Drzewka z szyszek, żeby ładniej wyglądały pomalowaliśmy je farbkami a dodatkowo udekorowaliśmy je kulkami plasteliny.

Grzyby

  Do ich zrobienia użyte zostały kapelusze od żołędzi, plastelina i zapałki.Kapelusze wypełniliśmy plasteliną. Nóżki do grzybków uformowaliśmy również z plasteliny, a ich środek włożyliśmy zapałkę żeby mogły sztywno stać. Kapelusze nabiliśmy na nóżki, uformowaliśmy do końca.  Muchomorek powstał przy pomocy czerwonej plasteliny na kapelusz i białej na kropki.

Jak już wszystkie elementy mamy zrobione, czas się zabrać za nasz las.

  My użyliśmy do tego pudełka po lodach litrowych.

Pudełko do góry dnem wysmarowaliśmy klejem i obkleiliśmy całe zielonym papierem. Niebo zrobiliśmy z wieczka od lodów. Obcięliśmy boki wieczka, by został sam środek. Przykleiliśmy go do pudełka klejem typu super glu, kropelka. Chmurki powstały z waty przyklejonej na szkolny klej. Boki pudełka pomalowaliśmy kolorowymi farbkami, obrazując spadające liście z drzew. Wszystko mamy już gotowe!

Teraz zostało ułożenie naszych ludzików, krzaczków i grzybów na naszym runie leśnym. Do umocowania użyliśmy plasteliny.

A tak wygląda gotowy lasek z Jasiem i Małgosią.I jak się podoba? ;)


Spodobają Ci się również:

2 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)